• Fikirlerevi

Fikirlerevi Neden Çocukların Parmak-El-Kol Kas Gelişimine Yönelik Oyuncaklarla Anılıyor?

Güncelleme tarihi: 17 Kas 2019

Nesil değişiyor ve bu değişiklikle birlikte sistemler de değişiyor. 65 aylık olan çocuğun ilkokula kaydedilmesi zorunlu olmasa da gelişim yönünden ilkokula hazır olduğu anlaşılan 60-66 ay arası çocuklar velisinin yazılı isteği ile ilkokul birinci sınıfa kaydedilebiliyor. Yani; alışageldiğimiz gibi artık 7 yaşında değil çok daha erken yaşlarda okula başlanıyor. Avantajları çok elbette. Ancak; çocuğun ince motor becerileri ve kaba motor becerileri yeterince gelişmemişse; kaleme hakim olamama, düzgün çizgi ve harfleri yazamama gibi genel şikayetlere sebep olabiliyor. Bu yüzden; özellikle ilk okula başlayan çocuklar için "parmak, el ve kol kas gelişimi" çok önemli!


Hangi ürün ve markalarımız hangi kasların gelişimine katkıda bulunuyor?


Crazy Aaron's

Thinking Putty...


Crazy Aaron's Thinking Putty ürünleri 6 yaş üstü çocukların özellikle parmak, el ve kol kaslarını geliştirmek için üretilmektedir.


Bu amaç nedeniyle; tüm Crazy Aaron's Thinking Putty'ler; esner, yırtılır, kırılır, zıplar ve şekil alır.
True Dough...


True Dough; 3 yaş üstü çocukların kendi oyun hamurlarını yalnızca su ekleyerek kendilerinin yapmasına ve bunu yaparken de parmak-el ve kol kaslarının gelişmesine olanak sağlar.
Silgi Yap...


Silgi Yap; 8 yaş üstü çocukların silgi kilini yoğurup hamura çevirerek bu hamurlardan çeşitli figürler yapmasına ve bu figürleri yaparken parmak ve el kaslarının gelişmesine olanak sağlar.

Kar Yap...


Kar Yap; 3 yaş üstü çocukların kendi karlarını yapmasını ve bunun yanı sıra el-kol kas gelişimlerine faydalı bir etki sağlar.

 

.


33 görüntüleme0 yorum