• Fikirlerevi

Eğiten, öğreten, eğlendiren, çocukların gelişimini destekleyen oyuncaklardır...

Oyun oynamayan çocuk yoktur. Profesyonel hazırlanmış bir oyuncağı olmasa da; çocuklar bulduğu çeşitli objelerle oyun kurar ve o onun oyuncağı olur. Ve oynadığı her şeyin de çocukların gelişimine farklı katkıları vardır.


Oyuncaklar çocuklar için son derece önemlidir. Pedagojik olarak dizayn edilir ve çocuk güvenliği ön palanda tutularak üretilir. Bu nedenle; oyuncakların üretim kriterlerine güvenilmeli ve çocukların, doğru yaşta doğru yaş grubu oyuncaklarıyla oynamasına dikkat edilmelidir. Bu konuda sorumluluk ebeveynlerdedir.


Yaş grubu dışında seçilen oyuncağın çocuğa kazandıracakları da önemlidir.

Yeni bir oyuncağa her çocuk aynı tepkiyi vermez. Kimi daha ilgili olurken, kimi de sıkılgan olabilir. Bu durumda çocuğunuza yardımcı olmayı ihmal etmemeli ancak bunu yaparken ona baskı da kurulmamalıdır.


Oyun oynarken çocuğunuzun oyununa dahil olmaya özen göstermelisiniz. Onun sıkıldığı ama ona faydası olduğunu bildiğiniz bir oyuncakla oynarken tüm ailece oyuna katılıp, çocuğunuzu motive edebilirsiniz. Onun eğlenmesini ve özgüvenini desteklemeye yönelik hareket etmeye çalışın.


Çocukların konsantrasyonu kısa sürelidir. Konsantrasyon süresi sınırlarında oynamaya, oyunu ilgisi dağılmadan sona erdirmeye gayret edin. Böylece söz konusu oyunu mutlulukla hatırlayacak, tekrar oynamak için istek duyacaktır.


Oyun aynı zamanda çocukların kendilerini ifade etme şeklidir. Bu süreç içerisinde oyuncaklar, oynama amacına yönelik araçlardır. Eğiten, öğreten, eğlendiren, çocukların gelişimini destekleyen oyuncaklardır.

Fikirlerevi; çocukların ihtiyaçlarına ve oyuncak güvenliğine önem verir. Bu nedenle Crazy Aaron’s Thinking Putty, True Dough, Silgi Yap ve Kar Yap ürünlerimiz; hayal gücünü geliştirir, görsel algıyı pekiştirir, motor becerilerini geliştirir, eğiticidir ve el-göz koordinasyonu sağlar.


#ebeveyn #diy #kendinyap #hayalgücü #görselalgı #motorbecerileri #eğitim #elgözkoordinasyonu #oyuncak #oyunzamanı #konsantrasyon #özgüven #motivasyon #tepkisüresi #fikirlerevi #crazyaarons #thinkingputty #silgiyap #karyap #truedough #iletişim #sosyalçocuk #oyun

15 görüntüleme0 yorum
Crazy Aaron's Thinking Putty Logo
True Dough Logo
Silgi Yap Logo
Kar Yap Logo
slime yap.jpg

Çekmeköy - İstanbul - TÜRKİYE /  0 850 203 34 35 

©Tüm Hakları Fikirlerevi'ne aittir.