• Fikirlerevi

Motor Becerisi Neden Önemli?

Güncelleme tarihi: 9 Şub 2019

Motor becerisi en basit tabirle; kasları kullanarak yapılan eylemdir.

Kaba motor becerileri; kollar, bacaklar, ayaklar veya tüm vücut ile yapılan büyük kas hareketleridir.Örneğin; koşma, emekleme ve atlama kaba motor becerileridir.

İnce motor becerileri ise daha küçük eylemlerdir. Başparmağınız ve işaret parmağınızla bir şeyler topluyorsanız ya da ayak parmaklarınızı yere sürtüyorsanız ince motor becerileriniz çalışıyor demektir. Ama bu sadece el parmak ve ayak parmaklarıyla ilgili bir durum değil elbette ki. Mesela; dudağınızda bir kırıntı kaldığında dilinizle onu aldığınızda da ince motor becerileri devrede oluyor.


Bir tutam tuz dökerken de, kaşık çatal tutarken de, koşarken de ince ve kaba motor becerilerimiz devrede. Ve bu motor becerilerimizi büyürken kazanıyoruz. Ömrümüzün sonuna kadar kullanıyoruz.


Çocuğunuzun motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.


Bebeklikten başlayarak gelişen motor becerilerini en güzel geliştiren şey; oyun. Bu nedenle çocuğunuzla oynamanız ona yapacağınız en büyük iyilik.


Doğduğu andan itibaren onunla oynarken bir çok oyuncaktan ve nesneden yardım alabilirsiniz.


3 yaşından itibaren Fikirlerevi'nin oyuncaklarıyla oynamak onu mutlu ederken motor becerilerini de geliştirecek çünkü bunun için üretiliyorlar.
3 Yaş ve Üzeri Gelişim Oyuncağımız; True Dough Oyun Hamuru ile çocuğunuz kendi hamurunu yoğurarak el-kol kaslarını geliştirir. Hamuru ile şekiller yaparak parmak kaslarını geliştirir.


True Dough ürün çeşitlerine True Dough logosunu tıklayarak ulaşabilirsiniz.
6 Yaş ve Üzeri Gelişim Oyuncağımız; Crazy Aaron's Thinking Putty ile çocuğunuz parmak, el ve kol kaslarını geliştirir. Koleksiyon yaparak; disiplin, koruma, bilgi edinme gibi kabiliyetler kazanır ve bunları yaşam şekli haline getirir.


Crazy Aaron's Thinking Putty ürün çeşitlerine Crazy Aaron's logosunu tıklayarak ulaşabilirsiniz.

8 Yaş ve Üzeri Gelişim Oyuncağımız; Silgi Yap ile çocuğunuz yalnızca parmak ve el kaslarını geliştirmekle kalmaz. Bunlara ilave olarak; hayal gücünü geliştirir, görsel algıyı pekiştirir, ince ve kaba motor becerilerini geliştirir, eğiticidir ve el-göz koordinasyonunu geliştirir.


Silgi Yap'ı daha detaylı incelemek için Silgi Yap logosuna tıklayabilirsiniz.
8 Yaş ve Üzeri Gelişim Oyuncağımız; Kar Yap ile çocuğunuz parmak ve el kaslarını geliştirir. Ve gözlem yeteneğini arttırır.


Kar Yap'daha detaylı incelemek için Silgi Yap logosuna tıklayabilirsiniz.
#fikirlerevi #karyap #silgiyap #crazyaaronsthinkingputty #puttyworldturkiye #truedough #oyunhamuru #etkinlik #motorbecerileri #çocuk #okul #aile

22 görüntüleme1 yorum